Zestaw 48 metalowych monet jest fantastycznym dodatkiem do gry „Maracaibo”. W jego skład wchodzą monety o nominałach 1, 2 i 5 imitujące karaibskie dublony, ale nadające się także do wykorzystania w innych grach. Dublony znajdują się w jutowej sakiewce, która nadaje im jeszcze więcej klimatu.

Wpływ na grę: metalowe monety zastępują tekturowe żetony dublonów

„Był to dziwny zbiór, z różnorodności znaków menniczych podobny do majątku Billa Bonesa, lecz wielokrotnie większy i bardziej urozmaicony, także chyba nigdy w życiu nie zaznałem tyle przyjemności, co wówczas przy sortowaniu tych pieniędzy. Znajdowały się tu monety angielskie, francuskie, hiszpańskie, portugalskie, dżordże i ludwiki, dublony i dwugwinee, luidory i cekiny, wizerunki wszystkich królów europejskich z ostatniego stulecia, dziwaczne blaszki wschodnie, na których desenie wyglądały jak poplątane sznurki lub strzępy pajęczyny, monety okrągłe i kwadratowe, przedziurawione w środku, jak gdyby do noszenia ich na szyi—niemal wszystkie rodzaje monet, jakie tylko istniały na Ziemi, mieściły się w tym zbiorowisku. Co się tyczy ilości, jestem przekonany, że było ich tyle, co liści jesienią, tak iż krzyże bolały mnie od schylania się, a palce od ciągłego przebierania.”

Cytat pochodzi z „Wyspy Skarbów” Roberta Levisa Stevensona

Komponenty

  • 48 metalowych monet:
    • 28 monet o nominale 5 dublonów
    • 12 monet o nominale 2 dublonów
    • 8 monet o nominale 1 dublona
  • jutowa sakiewka

Monety można ustawiać w stabilne stosy, co jest szczególnie istotne podczas rozgrywki w gry o dużej liczbie komponentów, jak nasze „Maracaibo”. Stosy nie chwieją się i same się nie rozsypują. Monety są grube, ciężkie i dobrze się je trzyma w ręce.

Wzory monet skopiowane są z tekturowych żetonów (druga kolumna od lewej) dostępnych w „Maracaibo”. Mają nawet ten sam rozmiar, ale są znacznie grubsze. Zagłębienia dublonów zabarwione są na czarno co świetnie podkreśla detale. W pierwszej kolumnie pokazane są monety bez barwienia (z gry „Arcadia Quest”). Czwarta kolumna to monety, których używamy na co dzień, a piąta to produkcja firmy Drawlab Entertainment.

Galeria