fbpx
Close

Kampania „Wenecji” na Kickstarterze cz. 1

Na Kickstarterze wystartowała właśnie kampania poświęcona „Wenecji”. To nowa gra, którą przygotował duet Dávid Turczi i Andrei Novac. Link do kampanii poniżej.

Podczas trwania kampanii będziemy publikowali na naszej stronie tłumaczenia najważniejszych jej elementów. Nie przedłużając już, zapraszam do Wenecji:

Po zeszłorocznym hicie, jakim się okazała „Ragusa”, wydawnictwo Braincrack Games powraca z „Wenecją“, ekscytującą grą typu euro o średnim poziomie ciężkości. Nie jest to kontynuacja poprzedniej gry, ale raczej kolejny tytuł nawiązujący stylistyką i skierowany do podobnej grupy odbiorców, co poprzedni.

Akcja przenosi nas do szesnastowiecznej Wenecji, gdzie wcielamy się w rolę bogatego kupca, którego gondole przewożą towary miejskimi kanałami, który szkoli swoich pomocników i przy ich pomocy realizuje lukratywne kontrakty, marząc przy tym o politycznej karierze. Czasem jednak interesy ujawniają także swoją ciemną stronę. Kiedy przedsiębiorcy nie wypełniają kontraktów i wdają się w konszachty ze światem przestępczym, muszą unikać podejrzeń ze strony weneckiej inkwizycji. Jeżeli zostaną aresztowani, ich majątki przestaną istnieć.

Autorzy ciężko się napracowali, aby „Wenecja” była grą, która na lata zagości na stołach graczy. Oto kilka najważniejszych cech tego tytułu:

Zasady nie są szczególnie skomplikowane, ale dają wiele swobody i pozwalają obrać własną drogę do zwycięstwa.

Zobacz także