„Erasmus” jest pierwszym dodatkiem do gry „Stworologia: Ekspedycja”. Znaleźć tu można czterech nowych uczonych, którzy przybyli do Rocca Civetta z różnych stron świata. Wszystkie postaci są bardzo różnorodne, a do tego dwie wprowadzają do gry zupełnie nowe mechaniki. Ponadto dodatek zawiera dwie dodatkowe plansze notatnika, dzięki czemu można grać w 5-6 osób.

Projektanci dodatku: Diego Fonseca, Danilo Guidi
Wpływ na grę: wprowadza możliwość gry w 5-6 osób, dodaje 4 nowych uczonych
Zasady: plik do pobrania

Kup w naszym sklepie

Wstęp

Do Uniwersytetu Rocca Civetta przybywa czterech nowych uczonych z różnych stron świata!

Ichcauipilli, człowiek jaguar z tajemniczych krain Ameryki Południowej, będzie używał swoich kocich towarzyszy do szpiegowania i manipulowania przeciwnikami.

Habibi to szamanka, która dzięki swoim magicznym maskom będzie przyzywała moce duchów, pozwalające jej szybciej odkrywać sekrety klanów zamieszkujących lochy.

Raul, konkwistador, będzie korzystał ze swojej siły i gorliwości, aby jak najlepiej służyć swojej królowej i by wrócić do domu z tytułami godnymi prawdziwego bohatera.

Meher, ascetka, która dzięki potędze medytacji i niezwyciężonej sile spokoju będzie sprawniej gromadziła informacje o okolicznych mieszkańcach.

Komponenty

  • 4 figurki uczonych
  • 4 karty uczonych
  • 2 plansze notatnika
  • 8 kart losowości
  • 4 żetony kotów
  • karta władcy kotów
  • karta mistycznych masek

Habibi jest bardzo młodą plemienną szamanką i uzdolnioną rzemieślniczką, która wytwarzane przez siebie maski obdarza pomocnymi błogosławieństwami. Od pewnego czasu zmaga się jednak ze starożytną maską, która rzekomo opanowana jest przez potężne, zbuntowane bóstwo. Odkrywszy bezgraniczną moc i niezaspokojoną żądzę wiedzy maski, Habibi próbuje wszystkiego, aby się jej pozbyć. Jednak w jakiś tajemniczy albo magiczny sposób maska ciągle do niej wraca. Poszukiwania zaprowadziły ją do rzutkiego profesora, który zasugerował, aby spróbowała na Uniwersytecie Rocca Civetta, bo tam na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie jej umiał pomóc…

Ze względu na swoje rodzinne dziedzictwo, Ichcauipilli trafił w młodym wieku do wojowników jaguara walczących w azteckiej armii. Dorastając, odkrył, że interesuje go coś innego niż nudne i ciężkie wojskowe szkolenie. W związku z tym zaczął nocami studiować, podczas gdy jego rówieśnicy odsypiali trudy szkolenia na wojowników. Zmęczenie i obsesyjna żądza wiedzy doprowadziły go na skraj szaleństwa. Swoją szansę dostrzegł, kiedy młody, beztroski konkwistador zostawił w obozowisku list z uniwersytetu. Wkrótce potem Ichcauipilli przybył do Uniwersytetu Rocca Civetta i stał się ulubieńcem tamtejszych kotów, które nie opuszczają go ani na krok. Czyżby traktowały go jako swojego starszego brata?

Uliczna artystka Meher dorastała w Kalkucie. Chociaż żyje w skrajnym ubóstwie, nic nie zmienia jej łagodnego usposobienia, a jej zasady moralne są nieskazitelne. Meher umie tańczyć, grać, śpiewać i zabawiać widownię, która zdaje się być oczarowana jej występami (także dlatego, że jej niewidzialne ręce pozwalają wykonywać te wszystkie czynności równocześnie). Ostatnio dołączyła do rywalizacji o stanowisko profesora Stworologii. Chce skorzystać ze swoich talentów i osiągnąć oświecenie.

Raul jest synem kapitana okrętu „Quesada”, z którym wyruszył w świat, by zyskać honor i prestiż dla rodziny. Ufny we własne siły i zepsuty przez szlacheckie luksusy, Raul nie grzeszy bystrością i zaradnością. Uważa się także za prawdziwego konkwistadora i zdarzało mu się walczyć w zbroi swojego ojca w pierwszym szeregu, czym doprowadził do niejednej katastrofy. Do programu Erasmus uniwersytetu Rocca Civetta dostał się dzięki znajomościom i pieniądzom swojego ojca.

Galeria