„Zatoka Kirke” to limitowany dodatek do gry „Stworologia: Ekspedycja”. Akcja gry przenosi się na zbocza Monte Circeo, do nowych lochów, którymi włada nieśmiertelna czarodziejka Kirke. Gracze, obok standardowych niebezpieczeństw, mogą zostać zamienieni w zwierzęce sługi władczyni albo stanąć twarzą w twarzą z Leonidą, dowódcą lokalnej gwardii. Ponadto, gracze do swojej dyspozycji dostają nowy typ kart sztuczek oraz nowego uczonego.

Dodatek dostępny jest w limitowanej sprzedaży podczas szczególnych wydarzeń jak konwenty, targi czy black friday.

Projektanci dodatku: Diego Fonseca, Danilo Guidi
Wpływ na grę: nowe lochy, nowi bossowie, nowy uczony, nowa mechanika zamiany uczonych w zwierzoludzi, nowy rodzaj kart sztuczek: karty zaklęć
Zasady: plik do pobrania

Wstęp

Na szczycie Monte Circeo, górującym nad pięknym Morzem Śródziemnym, wznosi się olśniewający i tajemniczy pałac.

Dotarcie do pałacu graniczy z cudem, ponieważ otaczające go śródziemnomorskie zarośla ciągle się przemieszczają, tworząc nowe ścieżki zwodzące niechcianych gości. Powiada się jednak, że przybywając morzem i pokonując białą plażę, leżącą u stóp wzniesienia, na której rzekomo gromadzą się morskie stworzenia, można odnaleźć drogę do tej wspaniałej budowli.

Nadszedł Wasz czas, doświadczeni eksploratorzy, abyście odkryli sekrety Monte Circeo i dotarli do pałacu, gdzie poznacie jego legendy oraz sprawdzicie, czy nadal zamieszkuje go tajemnicza czarodziejka Kirke ze swoimi sługami. Miejcie się jednak na baczności, wszak podczas konfrontacji z czarodziejką będziecie musieli stawić czoła jej przebiegłym czarom, zamieniającym wrogów w zwierzęce sługi!

Wiemy jednak, że świetnie sobie poradzicie z tym zadaniem i nie zawiedziecie Uniwersytetu Rocca Civetta.

Komponenty

 1. Figurka uczonego Rocco
 2. Figurka bossa Kirke
 3. Figurka bossa Leonidy
 4. Karta uczonego
 5. Karty bossa (2)
 6. Karty paniki (3)
 7. Karty klanu (5)
 8. Karty sztuczek (8)
 9. Karty ścieżki (2)
 10. Karty referencyjne (2)
 11. Karty zwierzoludzi (4)
 12. Karty stażysty (3)
 13. Żetony
 14. Płytki strefy (19)

Nowe lochy

Lochy „Zatoki Kirke” składają się z trzech poziomów. Gracze zaczynają na Plaży, następnie muszą pokonać Śródziemnomorskie Zarośla, by w końcu dotrzeć do Posiadłości Kirke. Dwa pierwsze poziomy połączone są efektem ścieżki, który zastępuje efekt schodów z podstawowej wersji gry. Do pałacu czarodziejki można się natomiast dostać wyłącznie poprzez portal, który trzeba wpierw odnaleźć pomiędzy strefami wcześniejszych poziomów. Poziom Śródziemnomorskie Zarośla może być używany zamiennie z poziomem Sanktuarium Gai, znajdującym się w podstawowej wersji gry.

Kirke i Leonida

W tym dodatku gracze mogą wybrać pomiędzy dwoma bossami: czarodziejką Kirke i dowódcą jej gwardii, Leonidą. Oboje występują w dwóch wersjach, różniących się pomiędzy sobą zasadami. Ponadto wprowadzają do gry nową mechanikę, która pozwala im zwiększać liczbę pól na kostki informacji oraz dodawać efekty do stref, w których się znajdują.

Kirke i Leonida mogą być także używani w lochach podstawowej wersji gry, nawet jeżeli ich zdolności lepiej pasują do siedziby Kirke.

Nowa mechanika: zamiana uczonych w zwierzoludzi

Zapuszczając się w głąb królestwa Kirke, uczeni muszą liczyć się z ryzykiem zamiany w zwierzoludzi służących czarodziejce. Przemierzając lochy lub spotykając tutejszych bossów, gracze będą otrzymywali żetony przemiany. Kiedy dostaną drugi, ulegną transformacji i na swojej planszy notatnika muszą zamienić kartę uczonego na wylosowaną kartę zwierzoludzi w wersji żeńskiej lub męskiej. Uczony zamieniony w zwierzoczłeka nadal uznawany jest za uczonego na potrzeby wszystkich zasad gry. Musi używać karty zwierzoludzi i zapisanych na niej zasad, aż wróci do swojej normalnej postaci. Nie może także korzystać ze statusu natchnionego.

Nowy uczony – Rocco, rybak

Rocco nie ma akademickiej przeszłości. W dodatku bardziej sobie ceni doświadczenia i umiejętności zdobywane w terenie niż podczas studiowania. Jego zdolności nawigacyjne i wiedza o wybrzeżu śródziemnomorskim sprawiają, że żadne sekrety nie są dla niego niedostępne. Chociaż zazwyczaj jest spokojny i zamyślony, to czasem (no dobrze… dość często) traci panowanie nad sobą i zamienia się w prawdziwe ludzkie tsunami!

Nowy typ kart sztuczek – karty zaklęć

Uczeni otrzymują nowy oręż na potrzeby konfrontacji z Kirke oraz utrudniania badań przeciwnikom: karty zaklęć! Ten nowy rodzaj kart sztuczek pozwoli uczonym wpływać na działania przeciwników i oddziaływać na umysły nieszczęsnych studentów. Ponadto, dzięki kartom zaklęć uczeni mogą werbować nowych niezwykłych stażystów, jak: Wróżbitka, Gwardzista Leonidów czy Wiedźma.

Wszystkie nowe karty można dodać do odpowiednich talii znajdujących się w podstawowej wersji gry.

Galeria